زلزله با نمای شیشه ای ساختمان ها چه می کند؟ / لزوم بازنگری در قوانین بلند مرتبه سازی

مشاور معاون وزیر راه‌ و شهرسازی گفت: امروزه در کشورمان از شیشه در نمای ساختمان بسیار استفاده می شود اما علم استفاده از پوسته های شیشه ای در ساختمان رعایت نمی شود و این تضاد بدون شک صدمات جانی و مالی را خواهد داشت و باید مقررات در استفاده از پوسته شیشه ای در ساختمان ها کاملا به روز شود.

Continue reading “زلزله با نمای شیشه ای ساختمان ها چه می کند؟ / لزوم بازنگری در قوانین بلند مرتبه سازی”

بازدیدها: 763

صنعت نمای خشک

همگام با پیشرفت روزافزون شاخه های مختلف علم بشر، علم و صنعت معماری وارد مرحله جدیدی از رشد و تعالی رسیده که با توجه به امکانات موجود، مانعی در تحقق ایده های نوین و خلاق پدید نمی آید و نوع نگرش موجود در معماری امروز جهان، ابداع طرح های مدرن همراه با در نظر گرفتن نحوه اجرا می باشد.

Continue reading “صنعت نمای خشک”

بازدیدها: 1120

اهمیت ایمنی ساختمان در زلزله

یکی از مهمترین تجربه‌های به وجود آمده از زلزله کرمانشاه، تخریب برخی از منازل مسکونی آپارتمانی بود. به گفته مسئولان هلال احمر ایران، زلزله کرمانشاه اولین تجربه ایرانیان برای زلزله در منازل مسکونی چند طبقه و مجتمع‌های آپارتمانی بوده است. از این تجربه باید برای ایمنی نمای ساختمان استفاده شود

Continue reading “اهمیت ایمنی ساختمان در زلزله”

بازدیدها: 178

دستورالعمل طراحی سازه‌ای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای ساختمان‌ها

گسترش روز افزون استفاده از انواع مختلف نماهای ساختمانی و خطرات قابل توجه ناشی از عدم طراحی و اجرای مناسب این نماها باعث شده است تا تدوین ضوابط مرتبط، بیش از پیش اهمیت یابد. با توجه به تنوع اقلیمی و قرار گیری بخش قابل توجهی از کشور در مناطق دارای خطر لرزه‌ای بالا و باد شدید، طراحی نماهای ساختمانی برای انواع ترکیب‌های بارگذاری شامل باد و زلزله الزامی است. همچنین در کنار تدوین ضوابط طراحی، ارائه جزئیات اجرایی لازم نیز می‌تواند نقش قابل توجهی در ارتقای کیفیت ساخت و ساز کشور داشته باشد.

Continue reading “دستورالعمل طراحی سازه‌ای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای ساختمان‌ها”

بازدیدها: 1140