تحقیق و توسعه جی آرسی

مقدمه


افزایش رقابت و انگیزه بقاء بسیاری از سازمان‌ها را برآن داشته که فعالیت‌های خود را بر تولیدات اساسی و توانمندی‌های محوری متمرکز کنند که این امر مستلزم سرمایه‌گذاری در تحقیقات و ایجاد نوآوری‌های تکنولوژیک می‌باشد.

انجام تحقیقات در سازمان‌ها با هدف حمایت از نوآوری صورت می‌گیرد و فعالیت‌های (R&D) باید فرصت‌های کسب‌وکار جدیدی خلق کرده و یا کسب‌وکار فعلی سازمان را متحول نماید.

همچنین شدت یافتن رقابت موجب افزایش حمایت کشورها و سازمان‌ها از فعالیت‌های (R&D) شده است.

پیچیدگی‌های تحقیقات مبتنی بر دانش، تکنولوژی و نوآوری و نیز پویایی کسب‌وکار و بازار، سازمان‌ها را مجبور کرده تا در حجم، مقیاس، موقعیت مکانی و جهت‌گیری فعالیت‌هایشان تجدیدنظر کنند.
امروزه (R&D) تاثیر مستقیمی بر نوآوری، بهره‌وری، کیفیت، سطح استاندارد زندگی، سهم بازار و نیز دیگر عواملی که در افزایش توان رقابتی سازمان‌ها موثر هستند، دارد.

با ظهور پدیده جهانی شدن روش‌های کسب تکنولوژی نیز تغییر کرده و روش‌های جدیدی خلق گردیده که به کشورها و سازمان‌ها امکان دستیابی به تحقیقات در سطوح مختلف را می‌دهد.

در این واحد سعی شده تا ضمن ارائه تعریفی از (R&D) ، به بررسی تاثیرات (R&D) شامل ظهور روش‌های جدید کسب تکنولوژی که منجر به دسترسی به تحقیقات دانشی و توسعه‌ای می‌گردد، بررسی شاخص‌های تاثیرپذیر از (R&D) ، لزوم ممیزی (R&D) و نوآوری در سازمان‌ها، معرفی برخی از فاکتورهای مرتبط با (R&D) نظیر هزینه، بازار، تکنولوژی، مزیت رقابتی و چالش‌ها و فرصت‌های حاصل از فرآیند جهانی شدن بر فعالیت‌های (R&D) در کشورهای در حال توسعه، پرداخته شود.

واحد تحقیق و توسعه


از اهداف دفتر تحقیق و توسعه (R&D) مرکز جی آرسی ایران (IRAN GRC)، به‌کارگیری ایده‌های نو در مهندسی ساختمان جهت افزایش راندمان و بهبود کیفیت محصولات و خدمات این گروه می‌باشد.

در این زمینه واحد تحقیق و توسعه سعی کرده است تا در ارائه‌ خدمات و تکنولوژی‌های جدید مهندسی همواره بعنوان نیروی پیشگام ایفای نقش کند.

مرکز جی آرسی ایران (IRAN GRC) تلاش دارد با در نظر گرفتن نیازمندی‌های حال و آینده‌ی صنعت ساختمان، نسبت به جهت دادن کارفرمایان برای استفاده‌ی بهتر از متریال های ساختمانی موجود اقدام کرده تا بدین طریق تاثیرات زیست‌محیطی و هزینه‌های ساخت و نگهداری ساختمان ها با کاربری های متفاوت را کاهش دهد

بازدیدها: 303