محصولات پیش ساخته الیافی - جی ارسی(GFRC-GRC) - جی ار جی GRG- اف ار پی FRP

بتن به دلیل قیمت نسبی کم و قابلیت تغییر در خصوصیات آن برای رسیدن به مشخصات مورد نیاز، به یقین یکی از پرکاربردترین مواد در صنعت ساخت می‌باشد.

ویژگی‌های بتن را می‌توان با اضافه کردن مواد افزودنی در حین و یا قبل از مرحله اختلاط، تغییر داد.

در این راستا، الیاف-Fiber جهت بهبود مقاومت کششی و خمشی بتن معرفی، و این نوع بتن به نام بتن الیافی شناخته شد.

جنس الیاف و اندازه آن‌ها به نوع کاربرد و مقاومت کششی بتن بستگی دارد. الیاف می‌تواند الیاف شیشه‌ای، الیاف فلزی و الیاف پلیمری باشد و اندازه آن‌ها معمولا ۳ الی ۲۰ میلی‌متر است.

امروزه با استفاده از انواع مختلف الیاف تولید انواع بتن‌های کامپوزیتی در کاربردهای مختلف صنعتی ممکن گردیده است.

استفاده از الیاف در تولید قطعات پیش‌ساخته تونل به تازگی رواج یافته است. به این دلیل که تونل یکی از زیرساخت‌های مهم هر کشور بشمار می‌رود و کشور ایران نیز یکی از کشورهای درحال‌توسعه است ضرورت احداث تونل جهت حمل‌ونقل عمومی، انتقال آب و دیگر موارد در این کشور بسیار موردتوجه می‌باشد.

به این دلیل که این صنعت بخش قابل‌توجهی از درآمد ملی را مصرف می‌کند، ضرورت انجام تحقیقات بیشتر در مورد کاهش هزینه‌های ساخت و افزایش بهره‌وری احساس می‌شود.

انواع محصولات پیش ساخته الیافی

جی آرپی (GFRP-GRP)

جی آرپی مخفف (Glass Fiber reinforced polymer ) می باشد، که در عرف روزمره به فایبرگلاس نیز مشهور میباشد .فایبرگلاس نوعی پوشش است که از مواد نفتی و پشم شیشه ساخته می شود.

نمایش جزئیات بیشتر

جی آر جی (GFRG-GRP)

جی آرجی قطعات 3 بعدی گچی است که با الیاف شیشه تقویت و مسلح شده است ، تنوع در طرح . رنگ و مقاوت بالا و همچنین نصب آسان این محصول را به سایر متریال های داهلی متمایز ساخته است .

نمایش جزئیات بیشتر

جی آرسی(GFRC-GRC)

جی آر سی نوعی بتن است که در ساخت آن از الیاف شیشه استفاده می کنند ، سیمان، آب، سنگدانه و مواد افزودنی را همراه با الیاف مخلوط می کنند ، الیاف باعث افزایش پیوستگی، مقاومت کششی ، کاهش ترک های بتن و افزایش نرمی بتن می گردد.

نمایش جزئیات بیشتر

بازدیدها: 1396