صنعت نمای خشک

همگام با پیشرفت روزافزون شاخه های مختلف علم بشر، علم و صنعت معماری وارد مرحله جدیدی از رشد و تعالی رسیده که با توجه به امکانات موجود، مانعی در تحقق ایده های نوین و خلاق پدید نمی آید و نوع نگرش موجود در معماری امروز جهان، ابداع طرح های مدرن همراه با در نظر گرفتن نحوه اجرا می باشد.

زیبائی

زیبایی نمای ساختمان یکی از ارکان اصلی در معماری هر سازه می باشد که بسته بر کارایی و زمینه فعالیت بنا از نظر مسکونی، تجاریی و یا تفریحی دارای اهمیت می باشد. در واقع نمای ساختمان علی رغم زیبایی نشان دهنده کاراکتر و رتبه کاری نوع فعالیت و حتی ایده ها و نظرات مدیران آن می باشد. از این رو مسئولین و مدیران ارشد در شرکت ها و موسسات می کوشند علاوه بر شیوه های نوین تبلیغاتی، نوع ساختمان و محل فعالیت شرکت و موسسه خود را به نحوی انتخاب و یا اجرا کنند که پوشش دهنده رتبه کاری و نوع فعالیت آنها باشد .

حفظ انرژی

جدا از اهمیت زیبایی نما، جنبه حایز اهمیت دیگری مطرح می شود به نام حفظ انرژی که در طولانی مدت هزینه های بسیاری را صرف می کند. از این رو مسئله پوشش عایق مناسب امری جدا ناشدنی از سازه های کنونی می باشد.

سرعت اجرا 

با سرعت گرفتن پیشرفت و گسترش شرکت ها و موسسات تجاری ، تسریع در اجرای بنا همراه با حفظ کیفیت اجرا یکی از اصلی ترین مسایل مورد نظر مدیران اجرایی پروژه های مختلف می باشد. تا بدین طریق از رقبای تجاری خود پیشی گرفته و نوع فعالیت خود را مطرح سازند.

نتیجه گیری

با توجه به مسایل مطرح شده، به منظور اجرای قسمت های مختلف بنا می بایست به دنبال شیوه های نوین اجرای آنها باشیم. همانطور که گفته شد یکی از اصلی ترین قسمت های ساختمان نمای آن می باشد. امروزه شیوه های قدیمی و هزینه بر کنار گذاشته شده و شیوه های کاملا نوین و منطبق با پیشرفت فن آوری روز جایگزین آن شده که متمضمن زیبایی، کیفیت و سرعت اجرا می باشد.یکی از روش های نو ظهور در صنعت نما، نمایی است که علی رغم نصب سریع و زیبا بدون به کار بردن مصالح ساختمانی جهت نصب و وزن کم، با فاصله گرفتن از بدنه بنا، قابلیت نصب انواع پوشش های عایق را فراهم می سازد. دراین شیوه نمای ساختمان که می تواند موارد متنوعی شامل سرامیک، سنگ، اچ پی ال و یا دیگر گزینه های مورد نظر را در بر گیرد، بر روی پروفیل های مقاوم و سبکی از آلومینیم نصب شده و فضای زیرین آن با عایق پوشیده می شود.

 

بازدیدها: 1120