نمای جی آرسی GRC

الیاف شیشه AR

میزان مصرفی  الیاف شیشه مقاوم در برابر خوردگی(AR) به طور کلی در محصولات تولیدی بتن مسلح به الیاف شیشه (جی آرسی) حدود  ۵-۲٪ میباشد که حین فرایند تولید در کارخانه با روش اسپری یا با استفاده از روش پیش اختلاط مه ملات جی آرسی اضافه می شود.

وجود الیاف در بتن الیافی جی آر سی ضمن افزایش مقاومت فشاری و کششی یکی از عوامل بسیار مهم در دوام آن ورفع ترکهای معمول بتن می باشد. که این خود از مزیت جی آر سی را آشکار می سازد.

قطعات نمای پیش ساخته جی آرسی GRC/GFRC

قطعات نمای پیش ساخته جی آرسی (بتن الیافی) با توجه به ویژگیهای منحصرخود کاربردهای متفاوتی رادر صنعت ساختمان دارا می باشد .

خواص مناسب

قطعات نمای پیش ساخته جی آرسی خواص مناسبی همچون شکل پذیری بالا ، مقاومت فوق العاده ، قابلیت جذب انرژی و پایداری در برابر ترک خوردن را دارا می باشد که متناسب با آنها می توان موارد کاربرد فراوانی برای آن یافت .

مقاومت بالا

قطعات شکل گرفته از جی آر سی ، قابلیت فوق العاده ای در جذب انرژی ضربه دارد .

مناسب هر اقلیم

این قطعات مقاوم در مقابل تغییرات جوی و اشعه خورشید و همچنین ضد حریق میباشند .

رنگ پذیری بالا

قطعات ساخته شده قابلیت رنگ پذیری بالایی دارند و در عین حال میتوان آنها را به صورت خود رنگ به کار برد .و به دلیل استفاده از پیگمن های غیر شیمایی از دوام و پایداری بالایی خوردار میباشند .

بتن الیافی یا جی آرسی چیست !؟

بتن الیافی با بتن مسلح به الیاف شیشه یا GRC/GFRC (البته با نام سیمان تقویت شده با الیاف،بتن الیافی ویا Fibreboard یا GFRC) نیز شناخته میشود

این تکنولوژی در در سراسر جهان نیز با نام های مختلف از جمله : (فرانسوی: Composite Ciment Verre یا CCV)، Fiber Beton، (ترکیه: Fiber Takviyeli Beton  ) ودر (زبان المانی : Glasfaserbeton یا GFB)شناخته میشود .

جی آرسی GRC/GFRC یا بتن مسلح به الیاف شیشه شامل  مخلوط سیمان، سنگدانه، آب، افزودنی های بتن و الیاف شیشه مقاوم در مقابل محیط های قلیایی میباشد.

مزیت ها :

بتن الیافی یا بتن مسلح به الیاف شیشه GRC/GFRC یک محصول ساختمانی است که امروزه سهم قابل توجهی در اقتصاد، فن آوری و زیبایی شناسی صنعت ساخت و ساز در سراسر جهان دارد.

این کامپوزیت سازگار با محیط زیست با مصرف کم انرژی و مواد خام طبیعی، به انواع مختلفی از محصولات تبدیل شده و در میان طراحان، معماران، مهندسین و کارفرمایان صنعت ساختمان به دلیل توانایی در انعطاف پذیری بالا و بهروه وری مناسب ، ظاهر زیبا و بادوام و هزینه اقتصادی مناسب از محبوبیت بالائی برخوردار میباشد .

انعطاف پذیری بالا همسو با طراحی خلاقانه 

طراحی جی آرسی
طراحی جی آرسی

به کارگیری قطعات نمای پیش ساخته  جی آرسی در یک ساختمان علاوه بر موارد یاد شده از مزایای همچون عایق بودن در برابر صدا وسرعت بالای اجرا نیز برخودار است .

 

بازدیدها: 2741

امتیاز شما به این محتوا !؟
5.0
امتیاز نظرات 0 (0 بازدید مجدد)